HISTORIE – třetí díl

1920-1935 – 3. díl

Výborné výsledky na hřišti a veselé, upřímné kamarádství charakterizují rok 1920. Mužstvo téměř neokusilo trpkost porážky. Hřiště bylo od pondělí do soboty plně obsazeno, často trénovalo i 14 hráčů na obou stranách. Kus lesa v Houštce Na kolbyšti v krátké době zmizel a místo něho se již v jarní sezóně 1923 zelenal fotbalový trávník. 

V jubilejním roce 1927 postoupila Boleslav jako druhá do II. třídy. První zápas mistrovství druhé třídy 1.4.1928 v Butovicích, zůstal navždy zapsán v duších všech tehdejších účastníků. Boleslav zvítězila 5:2 obětavým výkonem týmu, který exceloval především střelbou.

Tradičním veselým karnevalem zahájil fotbalový klub rok 1930. A jeho již dobře sehrané mužstvo konečně dosáhlo postupu do I.B třídy středočeské župy. Úctyhodné skóre 189:63 bylo docíleno v těžké konkurenci. Výbornými střelci sezóny byli Bednář 53, Krumpolec 32 a Kosař 29 branek.

I po roce 1933 zůstává Boleslav v I.B třídě. V následující sezóně ukončil S.K. Stará Boleslav obtížné zápolení o postup do I.A třídy. Pomohla k tomu reorganizace mistroství, kdy byla založena pražská divize a byl omezen počet nižších tříd. Přitom byla zřízena dvě oddělení v I.A třídě. Do odd. B byla Boleslav podle svého umístění pro příští rok zařazena.

Pro rok 1934 byl zvolen nový výbor. Předseda dr. Kaválek, místopředseda Khebl a Wittberger. Ostatní členové: Nouza Karoušek, Hampl, Uřidil, Krupka, Řapek, Roubínek, Karlík, Pavlas, Svoboda, Neuman, Česák, Tesař, Šroubek, Erlebach, Krumpolec,. Mnozí z funkcionářů pracovali pro klub obětavě víc než desítku let.

Mistroství I.A třídy bylo zahájeno až v polovině srpna. Z význačných zápasů imponovalo vítězství 2:1 nad Slavií komb., v Praze, před zraky 24.000 diváků, dosažené před zápasem Sparta – Slavia. Branky Krumpolec a Kopejsko. Boleslav i po stránce reprezentační zapadla výborně do rámce této sportovní události. Zajímavé jsou další výsledky proti ČAFC 4:3, Spartě Košíře 3:2, Hradci Králové 3:2.

Sdílet:

Email
Facebook

Nejnovější příspěvky

V sobotu do Bousova

V sobotu 25. května vyjíždíme do Dolního Bousova, kde se utkáme s momentálně šestým týmem tabulky Dolnobousovský SK. Výkop 17:00!S

V sobotu doma proti Úvalům

V sobotu 18. května hrajeme doma, kde se utkáme s momentálně pátým týmem tabulky SK Úvaly. Výkop 10:15!S Úvaly jsme