HISTORIE – sedmý díl

1950-1961 – 7. díl

Z besedování pamětníků
Nejen kopaná přitahovala početnou diváckou obec. Fanouškové rádi stály za mantinely a povzbuzovali hokejový tým boleslavských. V těchto létech hráli v divizní soutěži.

V roce 1961 disponoval oddíl tak velkou členskou základnou, že mužstvo zálohy bylo naprostou samozřejmostí.

Členy oddílu byli bratři Flekačové. Po tragickém odchodu jednoho z nich byl po několik let pořádán „Memoriál Pepíka Flekače“ v nohejbalu.

Jmenoval se Xong Phẩm Ho, byl jedním z mnoha korejských studentů, jímž na čas byla Houštka domovem. Všichni ho však znali pod jménem Čevona a najdeme ho v sestavě mužstva těchto let.

Legendární postavou z boleslavského fotbalu byl „děda“ Simr. Kustod a rekvizitář oddílu od čtyřicátých let, „oblékal“ mužstva oddílu s péčí, jež je nezapomenutelná. Borci, kteří v sobotním utkání promokli a zablátili se až na kůži, nastupovali díky jemu druhý den na trávník jako ze škatulky. Ne hřebenu činily i účesy hráčů zadost eleganci. Byl nerozlučně spjat se svým oddílem až do své smrti počátkem šedesátých let a desítky fotbalistů jeho odchodu dlouho a upřímně želely. 

Sdílet:

Email
Facebook

Nejnovější příspěvky

V sobotu doma proti Nymburku

V sobotu 20. dubna hrajeme doma, kde se utkáme s momentálně jedenáctým týmem tabulky SK Polabvan Nymburk. Výkop 10:15!S Nymburkem