HISTORIE – osmý díl

1960-1974 – 8. díl

Na zelený trávník nastupuje nová generace. Mužstvo hrající v létech 1958-61 doplňovali vojáci:

  • spolehlivý brankář Granec
  • obránce Joža Táborský, Slovák, jehož styl „rychle a tvrdo“ se stal pověstným
  • jemný technik Břeněk
  • výborní střelci Husák, Běla a velerychlé křídlo Venclovský.

Oddíl kopané disponoval v roce 1967 třemi družstvy. Mužstvem dospělých, hrající I.B třídu. Dorostem, hrajícím okresní přebor a žactvem, které hrálo okresní soutěž. Žáci měli v sezóně silné soupeře. Kromě jiných hostili i žákovská mužstva Slavit a Sparty Praha.

Snad poprvé za celou existenci klubu nepřestalo mužstvo po ukončení podzimních mistrovských utkání trénovat. O dodržování tréninkové kázně a náplně se velmi obětavě staral od r. 1968 nový trenér – vedoucí mužstva Václav Šofér. Hrával na levém křídle původního S.K. Stará Boleslav, později ligového Kladna a pražské Slavit. Bylo jeho zásluhou, že dospělí, po zisku 11 bodů na jaře a 14 bodů na podzim, skončili v I.B třídě na 6. místě. V následujícím roce I. A mužstvo obsadilo v téže soutěži 5. místo v tabulce.

Neděle 27.4.1969
21 góóólů nastříleli Slavojáci
Žáci: opět dosáhli suverénního vítězství nad Sokolem Toušeň. Nastříleli 12 gólů – Malý2, Šmejkal 4, Nový 3, Krupička 2.
Dorost: získal další dva body vítězstvím nad Sokolem Dubeč v poměru 4:0. Brankami Hanuše 3 a Nového 1.
I. A mužstvo: zvítězilo na cizím hřišti v Bousově. Pětibrankové vítězství svědčí o lepšící se formě. Střelecký den měli tentokráte mladí – Bouzek skóroval 3x, Krupička 2x. Vítězná sestava: Homolka – Kofroň, Zejman, Krumpolec, Veselý K. – Zima, Krehan – Urban, Jelínek, Krupička, Bouzek.

V soutěžním roce 1971/72
Mužstvo dospělých sehrálo dosud nevídaný počet utkání – 42. 22 utkání bylo mistrovských a 20 přátelských nebo turnajových. V soutěži obsadilo 2 . Místo tabulky v I.B třídě a bylo nejúspěšnějším družstvem svého oddílu.

Bylo nás jedenáct – nebylo
První mistrák bylo schopno sehrát 10, ano slovy deset, hráčů. Toto se nám již nepovedlo snad 15 let, možná ještě déle. A tak k prvnímu boji o mistrovské body nastoupilo deset statečných. Těchto deset si při vstupu na hřiště jasně uvědomilo svůj handicap a proto si řekli: pokusíme se, vždyť je v šanci ještě boj o případný postup. Začali opatrně a s přehledem. V 15. minutě obdržel Šmejkal na pozici levého křídla přihrávku, obkličoval čtyři protihráče a z velmi šikmého úhlu přihrál nabíhajícímu Krupičkovi, který nezadržitelně vsítil 1:0. Domácí udiveně zvýšili tlak, ale naráželi na naši překonávající se obranu, kde dominoval obětavý Krumpolec, dirigující přesně své spoluhráče k bezchybnému výkonu. Tak, jak zahrál Šmejkal v tomto zápase, tak snad ještě nehrál.

Výhra nad ČKD Kompresory 0:2. Branky: 2x Krupička Pavel.

Sdílet:

Email
Facebook

Nejnovější příspěvky

V neděli do Čáslavi

V neděli 9. června vyjíždíme do Čáslavi, kde se utkáme s momentálně desátým týmem tabulky FK Čáslav „B“. Výkop 17:00!S