HISTORIE – devátý díl

1975-1981 – 9. díl

Do Houštky za fotbalem
V posledních dvou letech začíná do Houštky chodit stále více milovníků nejpopulárnější míčové hry. Zásluhu na tom mají fotbalisté Slavoje Stará Boleslav…

Před šesti léty museli opustit I.A třídu. Místo toho, aby se do této soutěže co nejrychleji vrátili, sestoupili ještě níže. Dva roky měřili své síly se soupeři okresu Prah-východ. Bylo dost těch, kteří již přestávali věřit v lepší budoucnost staroboleslavské kopané. V roce 1976 ale přichází nový trenér Josef Vokáček, bývalý ligový hráč pražských Bohemians a Slávie. Trpělivě začíná budovat nové mužstvo. Jeho odpovědná a cílevědomá práce přináší výsledky. Slavoj se vrací do krajské I.B třídy. V předminulé, ročníku končí na čtvrtém místě, v tom posledním od začátku bojuje o první příčku. Nakonec obsazuje druhou, vítězný Bakov měl o dvě branky lepší skóre, ale také ona znamená postup. Kdo se o ten úspěch zasloužil? Především hráči Krystlík, Kislinger, Podhorský, V. a L. Nový, Novotný, Voženílek, J. a B Veselý, Korint, Kutílek, Kulatko, Krupička, Šmejkal, Moravec, Krehan, trenér Vokáček, ved. mužstva Krumpolec, ale i předseda oddílu kopané Josef Svoboda, který měl velkou zásluhu také na tom, že se pod jeho vedením podstatně zlepšila výchovná činnost oddílu.

A s jakými plány jdou fotbalisté Slavoje do vyšší soutěže? Dlouholetý a obětavý organizační pracovník Josef Kejmar: „Většina utkání bude mít příchuť derby, což vždycky klade vyšší nároky na hráče. Myslím si však, že máme družstvo na takové úrovni, že by se ani v I.A tř. nemělo ztratit. Chceme udělat vše pro to, aby lidé chodili do Houštky za kvalitním fotbalem.“

Připravujeme se na I.A třídu
Plných sedm neděl rozhodl trenér Vokáček věnovat pilné přípravě na krajskou I.A třídu, která, jak jistě všichni viděli, nebude vzhledem soupeřům vůbec žádnou procházkou.

Brankáři: Kislinger, Valášek, Fryč

Obránci: Podhorský, Vokáč, Voženílek, Zandálek, Nový Vl., Novotný, Hájek

Záložníci: Veselý B., Veselý J., Nová Václav, Moravec, Kub M., Kulatka, Dvořák J.

Útočníci: Šmejkal V., Krupička J., Korint, Kutílek, Bouzek, Šmejkal M., z vojny se vrátí Vodák a Šulc.

1981
Minulý rok (přesněji jeho první polovina) byl pro fotbalisty Slavoje úspěšný. Po několika létech e jim podařil postup do I. A třídy. Vstup do nové soutěže se však nevyvedl tak, jak by si sami, a jistě i naši příznivci přáli. Z prvních dvou utkání na domácím hřišti získali pouhý bod. A mužstvo to „sebralo“ natolik, že se vzpamatovávalo celý podzim. Výsledkem je umístění na chvostu tabulky.

Po pěti létech odešel trenér Vokáček, který s týmem nejen třikrát postoupil, ale opravdu udělal kus poctivé práce. V jeho funkci ho vystřídal Jiří Kislinger, bývalý hráč ligové Sparty Praha. K dispozici má 16ti členný kádr, s jehož přístupem a přípravou je spokojen. „Věřím, říká trenér, že I.A třídu budeme hrát i na podzim“.

Sdílet:

Email
Facebook

Nejnovější příspěvky

V neděli do Čáslavi

V neděli 9. června vyjíždíme do Čáslavi, kde se utkáme s momentálně desátým týmem tabulky FK Čáslav „B“. Výkop 17:00!S