110 let Slavoje

V letošním roce oslaví Slavoj 110let od svého založení a proto se můžete těsit na výroční oslavy.

Zároveň Vás chceme poprosit – Máte-li doma nějaký historický či cenný předmět s tematikou Slavoje, který byste byli ochotni poskytnout? Který se vztahuje ke 110leté historii našeho klubu? Pak bychom byli rádi, kdybyste nás kontaktovali, budeme moc rádi za pomoc!

Klub byl založen dne 5.června 1912 na ustavující „valné hromadě“, za přítomnosti 12 zakládajících členů, byl ustanoven vytoužený S. K. Stará Boleslav.

Zakládající členové: Černý, Eifler, Řezníček, Herčík, Boháč, Wittberger, Štorch, Jarý, Beránek, Ledecký, Haml, Binder.
První přátelské utkání S. K. Stará Boleslav sehrála s Brandýsem dne 14.srpna 1912. Pro Boleslav neskončilo toto utkání zrovna nejlépe, když podlehla Brandýsu 7:1. Jedinou branku Boleslavi vstřelil Prokop Kříž.


Na počátku 20. století se mladý cukrářský dělník Antonín Černý vzhlédl v novém a zajímavém sportu, footballu (jak se tehdy psalo), a navždy mu propadl. S velkou lítostí pozoroval, že v Brandýse se tento sport už několik let pěstuje a trénuje (Brandýs založil svůj klub v roce 1901) a jeho rodná Boleslav v tomto směru zahálí. S jedenácti svými vrstevníky se tedy vydal Hluchovem do Brandýsa, aby zhlédl fotbalové utkání. Tato hra všechny naprosto očarovala, a tak byl podle vzoru sousedního města 5. června 1912 na valné hromadě založen pány Černým, Eiflerem, Řezníčkem, Herčíkem, Boháčem, Wittbergerem, Štorchem, Jarým, Beránkem, Ledeckým, Hamlem a Binderem vytoužený klub, nesoucí název S. K. Stará Boleslav. První hřiště představovala prostá louka v Houštce u Starého Labe. První oficiální zápas se hrál v srpnu téhož roku. Boleslav utrpěla porážku s Brandýsem 7:1, ale vzhledem k tomu, jak velký fotbalový náskok soupeř měl, to mohlo dopadnout daleko hůř….

Sdílet:

Email
Facebook

Nejnovější příspěvky

V sobotu doma proti Nymburku

V sobotu 20. dubna hrajeme doma, kde se utkáme s momentálně jedenáctým týmem tabulky SK Polabvan Nymburk. Výkop 10:15!S Nymburkem